• iletisim@gezenadam.com.tr
  • +905061240936

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Oto ekspertiz, ikinci el araç alımında, kasko ve trafik sigortası gibi araç sigortalarında aracın değerinin belirlendikten sonra raporlanması anlamında kullanılır.

Oto Ekspertiz aldığınız araçta olabilecek eksiklikler masraflar ve sonrasında çıkabilecek hasarların ortaya çıkması amacıyla uzmanlar ve profesyonel ekipman aracılığıyla yapılan uygulamadır.

Değişen parçanın olmaması, aracın hasar kaydı olmadığını göstermez. Örneğin, bir aracın herhangi bir bölgesi arızalanmış, ardından değiştirilmek yerine tamir ettirilmişse bu durumda bu araç değişensiz ağır hasarlı araç olarak kayıtlara geçer.
TRAMER Kaydı ile Hasar Kaydı Arasındaki Fark Nedir? Hasar kaydı, aracın daha önceki kullanıcısında gerçekleşen ufak çaplı kaza, boya, tamir işlerini barındırır. TRAMER ise ikinci el araçların sigorta bilgilerine, hasar kaydına ve kaza geçmişine ulaşılabilen sistemdir.

Eksper Fiyartları il ve PAKET seçiminize göre degişmektedir. 

Tüm Soru ve Sorunlarınız için

0 506 124 09 36

0 541 806 58 71

Lütfen Dikkat..! Uyarı   0 850 217 16 62 nolu hattımıza SMS mesaj gönderimi yapılmamaktadır.  

Sadece Arama yapılabilir SMS Mesaj gönderim veya SMS Mesaj cevap hattı yoktur.   

Not :Bazı Şehirlerde ve trafiğin yoğunluğundan dolayı İstanbul da birden fazla firma ile çalışmaktayız o yüzden Hizmet fiyatlarıda Aracın bulunduğu il / ilçe 'ye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Oto ekspertiz aracın geçmişine dair bilgileri içeren oto raporudur. Diğer bir ifadeyle aracın kazalarını, değişen parçalarını kısacası tüm noktalarını detaylı bir şekilde incelemeye verilen addır. Otomobil ekspertiz sürecinin sonunda araç sahibine ekspertiz raporu verilerek araca dair bilgiler sunulur.

Ekspertiz işlemleri, aracı satın almaya niyetlenen kişinin talebi doğrultusunda başlatılmaktadır. Yani satın alacağı aracın kusurların öğrenme, eksikliklerini bilme ve aracı gerçek değerinde satın alma talebi doğrultusunda araca ekspertiz yapılmaktadır. Dolayısıyla ekspertiz ücreti alıcı tarafından karşılanmaktadır.

Yetki belgesi olsun ya da olmasın ticari faaliyet kapsamında otomobil ve arazi taşıtı satışı yapan herkesin, her bir satıştan en fazla 3 gün önce ekspertiz raporu alma ve bu raporu noter satışı sırasında notere ibraz etme yükümlülüğü bulunacak.

Araçlarda bulunan hava yastıkları araçların aldığı darbelerden dolayı açılıyor.
Hava yastıklarının açılmasıyla birlikte araç artık ağır hasar kayıtlı oluyor